آب

تقریبا بیش از 65 درصد از وزن بدن را آب تشکیل می‌دهد. شادابی و زیبایی پوست یکی از موارد مهمی است که اگر بر روی نوشیدن منظم آب تمرکز کنید به نتیجه خوبی خواهید رسید. مصرف آب علاوه بر آن‌که به بهبودی از بیماری‌ها کمک می‌کند. برای جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها، همانند میگرن، کولیت، آسم، فشارخون، ام اس، خستگی‌های مزمن و دیابت هم مفید است.

آب

آب

سلامت پوست از جمله موارد مهمی است که خانم‌ها به آن بسیار بها می‌دهند. معمولا سلول‌های پوستی بیشتر از قسمت‌های دیگر بدن در معرض آسیب قرار دارند و سموم موجود در محیط را به سمت خود جذب می‌کنند. از دلایلی که آب به شفافیت پوست کمک می‌کند، از بین بردن سموم بدن می باشد. در واقع با مصرف آب، جریان خون در سلول‌های پوستی شما بیشتر می‎شود. ناخالصی‌هایی که در جریان خون وجود دارند. به مرور زمان از بین می‌روند. به ‌علاوه مصرف آب به کاهش چین و چروک‌های پوست نیز کمک می‌کند.

سلامتی قلب

امروزه پدربزرگ و مادربزرگ‌ها بسیار در معرض حملات قلبی قرار می‌گیرند. این حملات قلبی مشکلات جبران ناپذیری به وجود می‌آورد. در حدی که مرگ در اثر حملات قلبی شایع شده و این موضوع نگران‌کننده است. اگر به میزانی که پزشک توصیه می‌کند، آب مصرف شود می‌توان به کاهش بروز حملات قلبی کمک کرد و احتمال مرگ را به حداقل رساند.  احتمال مرگ در اثر حملات قلبی، در افرادی که روزانه بیش از 5 لیوان آب می‌نوشند، از افرادی که تنها 2 لیوان آب یا حتی کمتر مصرف می‌کنند، 41 درصد کاهش می‎یابد.

تناسب اندام

اگر اضافه وزن دارید و می‌خواهید برای کاهش وزن خود قدمی بردارید، خوردن آب می‌تواند بهترین قدم باشد. البته در کنار آن، باید رژیم غذایی درستی داشته باشید و درمان‌های لازم را انجام دهید. بنابراین اگر مرتب آب مصرف کنید، سوخت‌وساز بدن شما افزایش می‎یابد و به کاهش وزن کمک می‌کند. خوردن آب به جای تمام نوشیدنی‎های پرکالری، برای کاهش وزن هم مفید است. هم‌چنین زمانی‌که شما یک لیوان آب سرد می‌نوشید، بدن باید آب سرد را گرم کند که برای گرم کردن آن، بخش کوچکی از چربی‌ها می‎سوزد که این فرآیند هم به لاغر شدن کمک می‎کند.

دفع سموم بدن

در اثر سوخت‎وساز بدن، مواد زائد ایجاد می‎‏شود که مصرف مرتب آب کمک می‌‎کند این سموم سریع از بدن دفع شوند. به‌‎علاوه مصرف آب به کاهش از ابتلا به سنگ‌های مجرای ادراری کمک می‎کند. به همین دلیل است که آب مهم‌ترین ماده سم‌زدا معرفی شده است.

رفع سوزش معده

یکی از مشکلات رایجی که معده ما را اذیت می‎کند، سوزش معده است که در اثر کمبود آب بدن ایجاد می‎شود. شما با مصرف داروهای مختلفی که برای سوزش معده مفید است. مصرف منظم آب، اسید معده از بین می‎برد که این موضوع به بهبودی سوزش معده کمک بسیاری می‌‎کند و فرآیند هضم را ساده می‎کند. البته که برای رفع سوزش معده باید نوع آب را هم بررسی کرد که دقیقا کدام آب برای گوارش و معده مفید است.

کاهش کمردرد

یکی‌ دیگر از تاثیرات آب در بدن، کمک به بهبودی کمردرد و کاهش کمردرد است. علت اصلی به‌وجود آمدن درد در کمر، کمبود آب در ستون مهره‌های کمر و دیسک‌ها است که با جذب مرتب آب، این مشکل برطرف می‎شود.

دفع سنگ کلیه

یکی از دلایلی که آب به کاهش ابتلا به بیماری کلیوی و بیماری سنگ کلیه کمک می‎کند، افزایش ادرار است. زمانی‌که ادرار زیاد می‌‎شود، املاح و نمک‌های موجود در آن رقیق می‌‎شود و دیگر سنگ کلیه ایجاد نمی‎شود. هم‌چنین مصرف آب برای افرادی که سنگ کلیه دارند، مفید است. در واقع نوشیدن آب کمک می‌کند که سنگ‌ها از طریق ادرار دفع شوند.