برآورد هزینه راه اندازی کافی شاپ به چه صورت است
برآورد هزینه راه اندازی کافی شاپ به چه صورت است

برآورد هزینه راه اندازی کافی شاپ به چه صورت است؟ ، برای وارد شدن به حرفه کافه داری، شما باید هزینه های ضروری را بدانید و همچنین بدانید که کدام هزینه ها غیر ضروری می باشند.

با این کار می توانید هزینه هایی که ضروری نیستند را حذف کرده و تمرکز خود را روی هزینه های ضروری بگذارید. هزینه های ضروری راه اندازی کافه، همان هزینه هایی هستند که برای شروع به کار باید انجام دهید، مثل خریدن دستگاه قهوه جوش یا فر. هزینه های دیگری نیز هستند که لزومی به تامینشان در ابتدای کار نیست، مثل خریدن دستگاه بستنی ساز. این هزینه ها را از هم تفکیک کرده و آن ها را مدیریت کنید.

 


هزینه تجهیزات لازم برای راه اندازی و طراحی کافی شاپ


برای شروع کار درکافی شاپ، شما ملزوم به تهیه تجهیزات مورد نیاز هستید. با این که این روزها قیمت تجهیزات کافه داری بالا رفته است، شما باید همه اقلام را تهیه کنید، وگرنه خدمت تان ناقص و بی فایده خواهد بود. شما باید برای تهیه چای، قهوه، آبمیوه و پخت کیک و شیرینی، لوازم مورد نیاز را تهیه کنید. سعی کنید به برند لوازم توجه کنی، زیرا اگر مرغوب نباشد، بعدا با خراب شدن وسیله، مجبور به تعمیر و خرید مجدد آن خواهید شد و این امر برایتان هزینه های اضافه به همراه خواهد داشت. تجهیزات سرو و پذیرایی را نیز در نظر بگیرید. اگر خرید لوازم نو برایتان مقدرو نیست، مواردی را که به چشم مشتری نمایند ( مثل قهوه ساز و یخچال )، دست دوم خریداری کنید. اگر به سراغ موارد دست دوم می روید، اطمینان حاصل کنید که سالم و زیبا باشند. یک سری هزینه ها هم مربوط به تامین کننده هستند. تامین کننده شما در ازای تهیه مواد اولیه لازم از شما می گیرد. بنابراین باید کسی را پیدا کنید که قیمت مناسبی اعلام می کند.

 


هزینه های طراحی داخلی کافی شاپ


دکوراسیون داخلی زیبا و جذاب می تواند کافه شما را متمایز جلوه دهد. صد البته طراحی و اجرای یک دکوراسیون مناسب، هزینه نسبتا زیادی نیز می طلبد. با این حال، هزینه ای که برای این منظور انجام می دهید با جلب نظر مشتری به جیب شما باز خواهد گشت. اگر سرمایه زیادی دارید، پیشنهاد ما این است که برای طراحی داخلی کافی شاپ خود از یک معمار کمک بگیرید. در صورتی که این طور نیست، می توانید با ایده گرفتن از کافی شاپ های امروزی و موفق کافه خودتان را طراحی کنید.

 


نتیجه گیری:


به طور کلی، برای وارد شدن به حرفه کافه داری، شما باید هزینه های ضروری را بدانید و همچنین بدانید که کدام هزینه ها غیر ضروری می باشند.