تجهیزات آشپزخانه صنعتی


تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، در مراکز بزرگ و خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد که این مراکز شامل هتل ها، بیمارستان ها، استادیوم های ورزشی، مراکز نظامی و... است.

تجهیزات آشپزخانه به صورت کلی به شش دسته تقسیم می شوند که شامل :
1-تجهیزات آماده سازی: محصولاتی که از فرایند پخت محصول مورد استفاده قرار می گیرند که شامل سماور، چرخگوشت و تمام تجهیزاتی که مواد اولیه غذایی مانند برنج و مرغ و... را پخت می کند شامل می شود.
2-تجهیزات پخت: تجهیزاتی مثل دیگ پخت برنج، سرخکن، اجاق گاز و کباب پز از تجهیزات پخت هستند که مورد استفاده قرار می گیرد.
3-تجهیزات سرو: در سالن های سرو سرویس مورد استفاده قرار می گیرد و از استیل ضد زنگ هستند.
4-تجهیزات شست و شو: این تجهیزات در شست و شوی آشپزخانه کاربرد دارند که سینک ظرفشویی هم شامل این دسته می شود.
5-تجهیزات برودتی: از این تجهیزات برای سرد کردن برخی موارد مواد غذایی استفاده می کنند و این محصولات شامل یخچال، یخ ساز و آب سرد کن می باشد.
6-حمل و نقل و نگهداری: تجهیزاتی که در زمان سرو مورد استفاده قرار می گیرد باید علاوه بر استحکام دارای زیبایی هم باشند و تجهیزات حمل و نقل و نگهداری هم در آشپزخانه و هم در زمان سرو قابل استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی


1-ماشین های ظرفشویی: یکی از پر کاربردترین تجهیزات هستتند این ماشین های ظرفشویی صنعتی دارای عایق گرما و حرارت هستند و می توانند میزان حرارت آب تنظیم شده را در وضعیت ثابت نگه دارند.
2-گاز القایی: یکی از راه های صرفه جویی در آشپزخانه های صنعتی استفاده از گازهای چند شعله القایی است، این گاز با محدود کردن میزان گرما، انرژی بیشتری را برای طبخ غذا متمرکز می کند بنابراین، با کمترین میزان انرژی پخت را به صورت کامل و در کمترین زمان انجام خواهد داد.
3-گریل های سازگار با محیط زیست: گریل یا همان سرخ کن از تجهیزات پر مصرف و همیشه روشن در رستوران ها است که، نسل جدید این گریل ها دارای سنسور فعال شده و تایمر است و استفاده از پیشرفته ترین گریل ها باعث صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه ها می شود.
4-کاهش مصرف انرژی در قفسه غذای داغ: برای استفاده از گرمای موجود مواد غذایی بدون انرژی از طریق قفسه های غذای داغ صورت می گیرد، کابین ها می توانند با تشخیص قفسه های خالی به صورت اتوماتیک لامپ های حرارتی را خاموش کرده و انرژی ذخیره کنند.

مدل چیدمان آشپز خانه صنعتی


نکات بسیاری در چیدمان آشپزخانه صنعتی باید رعایت شود که شاید مهم ترین نکته آن چیدمان صنعتی آشپزخانه است که تاثیر زیادی در رضایت کارکنان در رفت و آمد در آشپزخانه دارد. معیار اصلی در نوع چیدمان اندازه تجهیزات و دسترسی بهتر سرآشپز به هنگام آشپزی به آنها است که، سرآشپزها و کارکنان راحتی و کارآیی بیشتری احساس می کنند.

نتیجه گیری


تجهیزات آشپزخانه صنعتی در دید مستقیم مشتری ها قرار ندارد و تنها کارکنان رستوران آن را می بینند و برای راه اندازی در رستوران باید از وسایل مناسب استفاده کرد تا ایمنی و بهداشت محیط حفظ شود.