عوامل مهم در راه اندازی کافی شاپ

عوامل مهم در راه اندازی کافی شاپ، عوامل مهم در راه اندازی کافی شاپ ، قبل از هر گونه تصمیم گیری برای راه اندازی کافی شاپ به طرح و مدل توجیهی خودتان دقت کنید و درجه کیفیت خود را مشخص کنید.

منظور از درجه کیفیت توجه به امکانات و کیفیت مشتری مداری و سرویس دهی است که، برای مشخص کردن درجه کیفیت باید با مشاورهای متخصص صحبت کنید.


چگونه یک کافی شاپ راه اندازی کنیم


1-قبل از راه اندازی کافی شاپ تجربه کاری کسب کنید: برای اینکه با راه و روش های کافی شاپ آشنا شوید مدتی در یک کافی شاپ مشغول به کار شوید زیرا در زمان کار در کافی شاپ، با مزه خوراکی ها و روحیات بیشتر مشتری ها آشنا خواهید شد.
2-قوانین کافی شاپ داری را بدانید: قبل از شروع کار باید با قوانین کاری کافی شاپ آشنا باشید و با قرار دادن این مقررات برنامه ریزی های خود را شروع کنید.
3- انتخاب اسم برای کافی شاپی که قرار است راه اندازی کنید: اسم کافی شاپ در تعداد مشتریان تاثیر بسیاری داشته به همین دلیل باید در انتخاب آن یک سری نکات را مد نظر گرفته و رعایت کرد.


برخی از عوامل مهم در راه اندازی کافی شاپ


1-مساحت مغازه.
2-مقدار سرمایه ای که در اختیار شخص بنیان گزار است.
3-وضعیت اقتصادی و توان مالی آن شهر.
4-تعداد رقبایی که در آن شهر وجود دارد.
5-شناسایی بازار هدف.
قرار نیست با الگو برداری از یک کافی شاپ دیگر به یک برند معروف تبدیل شوید و اگر فکرهای بزرگی برای کافی شاپ خود دارید به هیچ وجه به دنبال کپی برداری نروید، باید نقاط قوت خود را شناسایی کرده و با توسعه دادن آنها روی این نقاط قوت برندی جدید خلق کنید.


نتیجه گیری


کافی شاپ داری یک شغل مدرن است که با کمی برنامه ریزی می توانید به درآمدهای بالا دست یابید و راه اندازی و مدیریت کافی شاپ داری آنچنان که به نظر می رسد آسان نیست و به تجربه و آموزش نیاز دارد.