فود کورت

فود کورت، گونه جدیدی از رستوران ها و کافه هاست که در مجتمع های تجاری شهرهای بزرگ ساخته شده اند که یک فضای متمرکز برای رستوران ها، فست فودها و گاهی مواقع کافی شاپ ها لحاظ می شود.

در همچین فضاهایی غرفه های زیادی دور تا دور یک سالن بزرگ وجود دارد که هر یک از این غرفه ها از یک رستوران یا فست فود ساخته شده و غذای خود را عرضه می کند.


سرویس دهی


دریافت غذا در فود کورت شبیه سلف سرویس است، یعنی غذای هر شخص در داخل سینی در روی کانتر به او دریافت می شود و کارد، نمک، نی، چنگال و دستمال کاغذی در بسته های تک نفره یا بزرگ روی کانتر قرار داده شده و هرکس نسبت به نیاز خود و نوع غذا از آنها بر خواهد داشت. شیوه خدمات دهی در این مکان ها با رستوران های معمولی متفاوت است، هر شخص در جلوی پیشخوان غذای خود را سفارش داده و پولش را می پردازد و با تاخیر یا بلافاصله غذایش را تحویل گرفته و به دنبال جای نشستن می گردد و بنابراین خبری از سرو غذا و گارسون نیست. در همه ی فوت کورت ها سطل های زباله بزرگی در چندین نقاط گذاشته شده است که در بعضی موارد بر حسب نوع زباله تفکیک شده است.


بخش های اصلی فود کورت


1-آماده سازی غذا: برای عمل آوری محصولاتی از قبیل سبزیجات، مرغ ، گوشت و... می باشند که، برای این بخش به کلاهایی مثل میز استیل، تخته کار، چاقو و دستگاه های سس زن و... احتیاج داریم.
2-سرو غذا: تمامی خدمات به مشتری مثل خوش رو بودن و تحویل غذا را در بر دارد.
3-پخت غذا: با توجه به منوی پخت این قسمت دارای دستگاه های گوناگونی است که می تواند برگر پز اتوماتیک، فر پیتزا، گرمخانه سیب زمینی و برگر و... باشد.


نتیجه گیری


برای راه اندازه فود کورت سرمایه لازم از اهمیت زیادی برخوردار است چون که، سرمایه کمتر از حد لازم شما را با مشکلات زیادی در حین ورود به بازار روبرو می کند.