تجهیزات آماده سازی غذا

تجهیزات آماده سازی غذا ، امروزه در سراسر دنیا رستوران ها، فست فودها و آشپزخانه های صنعتی زیادی فعالیت می کنند. هدف آنها ارائه بهترین و باکیفیت ترین غذا به مشتریان می باشد.

عوامل زیادی برای موفقیت آنها در این امر وجود دارد که می توان به مواد اولیه باکیفیت، آشپز ماهر، وسایل و تجهیزات پیشرفته و... اشاره کرد. در بین موارد یاد شده می توان از تجهیزات به عنوان یک عامل موثر نام برد. هر چقدر تجهیزات آماده سازی و پخت غذا کامل تر و پیشرفته تر باشند، آشپز می تواند غذا را بصورت حرفه ای تر و با سرعت بیشتری تهیه نماید. در زمان خرید این تجهیزات، باید به نوع منو و غذا و نیز تعداد مشتریان دقت کرد.

تجهیزات آماده سازی غذا :


تجهیزاتی هستند که از آنها برای خرد کردن، پوست کندن، مخلوط کردن و مزه دار کردن و... مواد غذایی در رستوران ها ، فست فودها و آشپزخانه ها استفاده می کنند.

انواع تجهیزات آماده سازی غذا :


- میز کاراستیل
- اره استخوان بر
- کالباس بر
- انواع ترولی
- چرخ گوشت
- سیخ گیر
- خلال کن
- رولر خمیر
- سبزی خرد کن
- پاتیل
- غذاساز
- مخلوط کن
- کابینت و قفسه استیل
- و ...

فواید استفاده از تجهیزات پیشرفته برای آماده سازی غذا :


- افزایش کیفیت پخت غذا
- تهیه غذا با ظاهری بهتر
- افزایش بهداشت آشپزخانه
- کاهش میزان هدر رفت مواد اولیه
- کاهش فشارکاری بر روی آشپزها و سرآشپزها
- حفظ ارزش غذایی مواد اولیه

معیارهای خرید تجهیزات آماده سازی غذا :


اگر تصمیم دارید یک رستوران، فست فود یا آشپزخانه صنعتی راه اندازی کنید ، برای تهیه تجهیزات به نکات زیر توجه کنید.
برای خرید تجهیزات آماده سازی غذا به بودجه و تعداد دستگاه هایی که مورد نیاز است، دقت داشته باشید. برای این منظور در ابتدا لیستی از وسایل مورد نیاز خود تهیه کنید و با توجه به اهمیت هر وسیله و نیز بودجه ای که در اختیار دارید، اقدام به خرید تجهیزات نمایید.

-خرید وسایل مورد نیاز :


اگر بودجه شما برای راه اندازی آشپزخانه محدود می باشد و قصد دارید تا در ابتدا یک آشپزخانه کوچک راه اندازی کنید ، بهتر است وسایلی را خریداری کنید که ضروری هستند. وقتی تعداد مشتریان و میزان سفارشات بیشتر شد، تجهیزات بزرگتر و حرفه ای تر را خریداری کنید.


- تناسب بین تجهیزات و تعداد نیروی انسانی :


در صورتی که بودجه شما اجازه می دهد می توانید دستگاه های اتوماتیک و تجهیزات پیشرفته را خریداری کنید. این کار باعث می شود تا نیروی کار شما به صورت تخصصی وظایف خود را انجام دهد و احتیاجی به استفاده از نیروی انسانی زیاد نباشد. نتیجه این امر افزایش کیفیت کار شما است.


- مدیریت هزینه :


خرید تجهیزات پیشرفته، هزینه زیادی را به فرد تحمیل می کند. اما به یاد داشته باشید که اگر از تجهیزات فوق پیشرفته برای تهیه غذای خود استفاده کنید، کیفیت غذای شما افزایش می یابد. این امر باعث می شود تا مشتریان بیشتری به رستوران شما مراجعه می کنند. در نتیجه هزینه شما بازگشت پیدا می کند و در کنار آن سود بیشتری نصیب شما می گردد.


- خرید تجهیزات آماده سازی غذا از فروشگاه های معتبر :


سعی کنید تجهیزات موردنیاز خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. در این صورت خیالتان راحت است که وسایلی استاندارد خریداری کرده اید. قطعات اولیه آنها با کیفیت است و برند آنها معتبر می باشد. در این فروشگاه ها می توانید دستگاه مورد نظر خود را تست کنید. در صورتی که دستگاه شما دچار مشکل شد، می توانید از خدمات پشتیبانی آن استفاده کنید.