در انتخاب شریک زندگی، شبیه به خود را انتخاب می کنیم یا متضاد خودمان را؟

در انتخاب شریک زندگی، شبیه به خود را انتخاب می کنیم یا متضاد خودمان را؟، اینکه انسان‌ها جذب افرادی با خصوصیات و روحیات متضاد خودشان می‌شوند درست است. اما هنگام انتخاب شریک زندگی، مردم معمولا کسانی را برمی‌گزینند که از جنبه‌های مختلفی مثل قد، وزن، میزان تحصیلات، درآمد و شخصیت به آنها شبیه باشند. ظاهرا این نکته در مورد افراد مبتلا به ناراحتی‌های روانی هم صدق می‌کند. چرا که گروهی از محققان سوئدی در پژوهش جدیدی نشان داده‌اند که همسران از نظر وضعیت روانی بیشتر به هم شبیه هستند.

ادامه مطلب: در انتخاب شریک زندگی، شبیه به خود را انتخاب می کنیم یا متضاد خودمان را؟

آیا بوی بد افراد با هم متفاوت است؟ کدام بوها مارا بیشتر آزار می دهند؟

آیا بوی بد افراد با هم متفاوت است؟ کدام بوها مارا بیشتر آزار می دهند؟، گروهی از محققان در مطالعه‌ی جدیدی نشان داده‌اند بوی بدن کسانی که به نوعی با آنها نزدیک هستیم و احساس خویشاوندی داریم، به اندازه‌ی بوی بدن افراد غریبه ما را آزار نمی‌دهد. میزان تنفر انسان‌ها به بوی بدن دیگران بستگی به این دارد که آیا آن فرد را از گروه خودی می‌دانند یا خیر. این موضوع را شاید اکثر شما در سفر تجربه کرده باشید. بوی بدن ساکنان محلی در مکانی که به آنجا سفر کرده‌اید، شما را اذیت می‌کند. همین موضوع را می‌توانیم در رابطه‌ی مادر و نوزاد هم ببینیم. مادران معمولا حس می‌کنند که بوی بچه‌ی دیگران چندان جالب نیست.

ادامه مطلب: آیا بوی بد افراد با هم متفاوت است؟ کدام بوها مارا بیشتر آزار می دهند؟

آیا بدخوابی می تواند روی حالت روحی ما تاثیر منفی بگذارد؟

آیا بدخوابی می تواند روی حالت روحی ما تاثیر منفی بگذارد؟، معمولا وقتی که شب‌ها خوب نمی‌خوابیم، فردایش حس و حال بدی داریم و بی حوصله هستیم. مدتهاست که دانشمندان فکر می‌کنند خواب و حالت روحی ما به هم مرتبط هستند. با این حال، درباره‌ی ریشه‌ی مولکولی این رابطه چیزی نمی‌دانند. حالا محققان در ژنی که به این دو مرتبط است، چند جهش ژنتیکی نادر پیدا کرده‌اند که شاید بتواند رابطه‌ی میان آنها را توضیح دهد.

ادامه مطلب: آیا بدخوابی می تواند روی حالت روحی ما تاثیر منفی بگذارد؟

مروری بر سیر تکاملی سیستم عامل موبایل گوگل: اندروید

مروری بر سیر تکاملی سیستم عامل موبایل گوگل: اندروید، گوگل نام‌گذاری نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید را بر اساس دسرهای شیرین و به ترتیب حروف انگلیسی انجام می‌دهد. اولین نسخه از این سیستم‌عامل، سال ۲۰۰۸ معرفی شد و امروز، اندروید ۸ ساله، به نسخه‌ی ششم‌اش رسیده است. در ادامه، قصد داریم تا مرور کوتاهی داشته باشیم به روند تکامل و نام‌های نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید.

ادامه مطلب: مروری بر سیر تکاملی سیستم عامل موبایل گوگل: اندروید

هواپیماهای جاسوسی در حال حاضر چه ماموریتی دارند؟ آیا پرواز در ارتفاع بالا خطرناک است؟

هواپیماهای جاسوسی در حال حاضر چه ماموریتی دارند؟ آیا پرواز در ارتفاع بالا خطرناک است؟، هواپیمای U2 نخستین پرواز خود را در سال ۱۹۵۵ انجام داد و هنوز فعال است، آیا اکنون ماموریتی متفاوت از دوران جنگ سرد برای آن در نظر گرفته شده است؟ واقعیت این است که نوع ماموریت این هواپیما در طول این ۶۰ سال تغییر زیادی نکرده، ولی خود هواپیما تغییرات چشمگیری داشته است. آن‌هایی که اکنون پرواز می‌کنند عمدتا در دهه‌ی ۱۹۸۰ ساخته شدند. در دهه‌ی ۱۹۹۰ آپگریدهای زیادی بر روی آن‌ها انجام شد. از موتورهای جدید گرفته تا الکترونیک و اویونیک (Avionics) مدرن و حسگرهای پیشرفته. ما اکنون در این هواپیما می‌توانیم با ماهواره‌ها، دیگر هواپیماها و پایگاه‌های زمینی یک شبکه‌ی ارتباطی درست کنیم. هواپیماهای U2 کنونی کاملا متعلق به قرن ۲۱ هستند.

ادامه مطلب: هواپیماهای جاسوسی در حال حاضر چه ماموریتی دارند؟ آیا پرواز در ارتفاع بالا خطرناک است؟